Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

III NABÓR

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – III nabór – Gminy Górskie
W ramach III naboru na podstawie uchwały nr 6 Rady Ministrów z dnia 12 stycznia 2021 r. zmieniającą uchwałę w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego (M.P z 2021r. poz.26) 3 gminy z terenu województwa opolskiego były uprawnione do wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną
z usługami turystycznymi.

Gmina Prudnik w ramach już trzeciego rozdania otrzymała kolejny zastrzyk pieniędzy
z budżetu państwa w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 5 456 000 zł
co pozwoli zrealizować kolejną ważną inwestycję. Dzięki przyznanym środkom będziemy mogli zrealizować zadanie pn.  

Budowa drogi ul. Działkowej Prudnik - Łąka Prudnicka.

Przedmiotem inwestycji będzie budowa ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej w postaci budowy drogi ul. Działkowej wraz ze ścieżką rowerową oraz chodnikiem łączącej miasto Prudnik (ul. Zwycięstwa) z otuliną Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” (ul. Chocimska w Łące Prudnickiej).

W ramach projektu wykonany zostanie ciąg komunikacyjny o dług. 1600 mb (droga, chodnik, ścieżka rowerowa), zbudowana zostanie wiata spoczynkowa dla rowerzystów (wyposażona w samoobsługową stację obsługi rowerów, stół, ławy, kosz na śmieci), droga zostanie odwodniona kanalizacją deszczową i będzie wyposażona w inteligentne oświetlenie, którego natężenie będzie aktywowane przez ruch generowany tak na drodze, jak i na chodniku oraz ścieżce. Planowana całkowita wartość inwestycji 5 600 000,00 zł.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

grafika.jpeg